Головна Професії Оператор швацького устаткування. Швачка

Статистика

Сейчас 22 гостей онлайн

Вхід на сайтСвята

Праздники Украины

Погода

Оператор швацького устаткування. Швачка Печать

 

У сучасному світі купити готовий одяг не складаэ велтктх зустль. Маса магазинів одягу, фірмових бутиків пропонують готові сукні, костюми на любий смак і колір. Але в усі часи неординарні особистості воліли шити вбрання за індивідуальними мірками і ексклюзивним викрійками. Їх не влаштовувало в ширвжитку лише одне - виглядати як усі. Кравець і швачка - ось люди, здатні зі шматка тканини зшити річ гідну уваги і допомагає отримаот індивідуальність.

Що означає - бути швачкою

Швачка - людина, яка не тільки зшиє два шматки тканини. За всією уявною простотою цієї роботи стоїть маса професійних труднощів і секретів. Схильність до монотонної роботи, велика чутливість пальців, точна координація руху рук і пальців, розвинений окомір, посидючість, терпіння, акуратність - ось ті численні якості, які необхідні для людини, яка хоче отримати дану професію. Швачка повинна досконало знати всі види тканин, їх властивості, технологію швацького виробництва, принципи роботи і конструктивні особливості швейного обладнання, технологію його обслуговування. Також вона повинна розбиратися в голках для швейних машин і оверлоків, у видах і марках ниток, погоджувати номери голок і ниток по відношенню до тканин. Вміти з'єднувати деталі тканин в готовий виріб за допомогою різних швів, а також перевіряти їх якість.

Перш ніж стати швачкою, необхідно опанувати спеціальними знаннями. Вже на перших заняттях швацького професійного ліцею дівчата вивчають історію виробництва одягу і технологію виготовлення шваціких виробів, вчаться креслити і опановують естетику, малюнком, вивчають споживчі та виробничі властивості виробів, їх призначення ... Потім майбутні швачки вивчають класифікацію одягу залежно від її призначення (побутова, спортивна, спеціальна, відомча), від умов експлуатації (верхній одяг, легке плаття, білизна та інше.), від віку, від складності обробки, від сезонності і від фасону._2004

Швацька промисловість виробляє одяг для населення.

Швачка працює не тільки з пошиття верхнього чоловічого та жіночого одягу, спортивного одягу, виробів платтяного асортименту, тобто в швейному виробництві, але і в трикотажному, хутряному, вал’яльно-повстяному, текстильно-галантерейному, такелажне, у виробництві головних уборів, бере участь в інших виробництвах текстильної промисловості.

Де працюють швачки

Працювати швачки можуть на швацьких фабриках, ателє, будинках моди, а так само, в індивідуальному порядку. Робота на підприємстві не передбачає ніякої творчості. Адже на багатьох шваціких фабриках робота грунтується на конвеєрному принципі. Тут вітається швидкість, спритність, посидючість. Робити доведеться одну і ту ж операцію багаторазово, протягом усього робочого дня. На швацьких фабриках можуть працювати люди, з різним ступенем підготовки: від самих недосвідчених, що виконують допоміжні операції, до справжніх профі, яким довіряють найвідповідальніше. Як правило, швачка виконує тільки кравецькі операції.

Ті, хто не любить монотонної роботи, навряд чи зможуть працювати на фабриках. Зате, вони прекрасно зможуть проявити себе в ателє, де пошиття виробів ведеться індивідуально. В ател’є для швачки більше можливостей для творчості, тому що, їй доводиться виготовляти і жіночу, і чоловічу, і дитячий одяг, а так само, білизну або трикотажні вироби, працювати з хутром, шкірою.

Як стати швачкою.

Навчитися професії «Швачка.Оператор швацького устаткування» можна у нашому професійному ліцеї. Тут майбутніх швачок вчать бути багатоплановими фахівцями, тобто проводити всі операції: знімання мірок, створення викрійок, розкрій тканини, пошиття виробів, оздоблювальні роботи.2006

Швачка повинна володіти такими якостями:

- Старанність

- Відповідальність

- Монотоноустойчівість

- Висока концентрація уваги, акуратність

- Творчий підхід

- Висока психічна витривалість

- Добра пам'ять.