Головна Професії Електрогазозварник; контролер зварювальних робіт

Статистика

Сейчас 25 гостей онлайн

Вхід на сайтСвята

Праздники Украины

Погода

Електрогазозварник; контролер зварювальних робіт Печать

Сьогодні жодне підприємство будівельної індустрії не обходиться без зварювання.

Електрогазозварник повинен уміти з великою точністю управляти своїми рухами.img115

Зварникові повинні бути властиві:   самостійність, рішучість, зібраність, акуратність у роботі, відповідальність.

Процес зварювання вимагає зосередженості й стійкості уваги, високі вимоги до практичного мислення зварника. Серед якостей, які забезпечують фахівцеві високу продуктивність і надійність професійної праці: точний окомір, високий рівень розвитку довгострокової й оперативної пам'яті, розвинену просторову уяву.

Зварникові дуже важливо мати почуття часу, точністю сприйняття  його малих відрізків, а також тонким відчуттям кольорів й швидкістю відновлювання  світлочутливості після адаптації до яскравого освітлення.

Загальна характеристика професії

Електрогазозварник з’єднує (зварює) елементи металоконструкцій, трубопроводи, деталі машин і механізмів за допомогою зварювального апарату. Збирає заготовки (вузли) конструкцій, здійснює їхнє транспортування в межах робочого місця, налагоджує зварювальне устаткування, встановлює необхідний режим зварки, здійснює зоровий контроль швів. Запобігає виникненню напруги і деформацій у виробі. Основним знаряддям роботи електрозварника ручної зварки є електрод. У процесі роботи електрозварник виконує поступальні і коливальні переміщення електроду, регулює температуру, довжину дуги і процес утворення шва. Для зварювання тонкого металу, кольорових металів, їхніх сплавів і чавуну використовується газовий пальник, в якому відбувається змішування горючого газу з киснем і утворення полум'я. Газозварник, окрім зварювання, виконує роботи з нарізання деталей різної довжини і за різними контурами, здійснює наплавлення, паяння і підігрівання металу. Праця електрогазозварника в основному ручна, виконується індивідуально, при мінімальному діловому спілкуванні. Працює як в приміщенні, так і на відкритому повітрі. Для захисту від теплових і світлових випромінювань використовує спецодяг і маску (щиток), що має захисні кольорофільтри. Режим роботи в основному двозмінний, темп роботи вільний.

 

Історія професії:
Люди здавна володіли способом ковальського зварювання, але він був не настільки надійним, як електродугове або газове зварювання. Електричне зварювання придумане в Україні в середині XIX століття. Тоді ж з'явилися і перші електрозварники, які працювали під наглядом самих винахідників і дослідників. А вже в XX столітті у Франції був винайдений спосіб з'єднання розжарених країв металевих виробів, нагрітих ацетиленом, що горить, в середовищі кисню. З того часу ці типи зварювання були вдосконалені і величезний вклад до дослідження таких технологій внесли вчені СРСР. Нинішні зварювальники працюють в захисному шоломі і спецодязі, а їхні попередники для такої роботи застосовували захисні екрани з битого скла.
Соціальне значення професії:
Варто лише поглянути, скільки довкола нас зварених з металу виробів, щоб зрозуміти, яке значення мають ці фахівці для суспільства. Металоконструкції зварюються найчастіше саме зваркою електродуги або газовою. Це одна з найбільш шанованих технічних спеціальностей. Якщо вилучити їхню роботу з тих місць, де вона зараз знаходиться, то наш світ розлетівся би по швах.
Масовість та унікальність професії:
Люди з цією спеціальністю працюють на будівництві, у комунальних підприємствах, у промисловості і навіть на флоті. Електрогазозварник не має бути схильним до алергічних захворювань, мати міцну руку, щоб рівно тримати пальник або електрод, бути уважним і ніколи не вживати алкоголю на робочому місці. Такий фахівець повинен знати фізичні і хімічні основи виконуваного процесу, аби уникнути помилок.

Шляхи здобуття професії:

 

З’єднувати метал можна навчитися у нашому Костянтинівському професійному будівельному ліцеї. Професійне навчання відбувається на базі в спеціально обладнаних майстернях ліцею.

 

KINGSTON_4-064KINGSTON_4-065

 

 

__