Печать

Муляр. Монтажник з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій

AN8J9UMCAGS6YU6CA2W1F2SCA077JLCCAU2QOKUCAIQ4KHICA5UQAO0CAZ7M62RCA7U71XXCAXDCWZECA05NRBXCAUX8GINCAQQ3U7ICA0QCDMXCAEL11MLCANZP0K9CA6OI6KYCA8RCRGPCA0W52DMCAQP7LSQМи нерідко любуємося строгими лініями висотних житлових будинків, величними заводськими корпусами й цілими промисловими комплексами, видами перетворених міст і сел.

Це - справа митецьких рук муляра. Напевно, небагато найдеться на землі ремесел, які могли б потягати віком з ремеслом муляра.  Первісні кам'яні будови, єгипетські піраміди, водопровід, "спрацьований ще рабами Рима", величні пам'ятники, які залишили після себе кам'яних справ майстра Древньої Греції, Індії, Урарту... 

 

c5e478e724b96262589a8faab896f898Тисячі тисяч мулярів з покоління в покоління, від батька до сина передавали таємниці свого нелегкого ремесла. "Поема в камені", "симфонія вулиць" - якими тільки високими словами не нагороджують поети й художники Венецію, Єреван і Париж, Краків і Бухару..

 

І всі ці чудеса створили кам'яних справ

 

майстри, прості робітники. При цьому майстер - муляр сам виконував всі підготовчі роботи: готував розчин, доставляв його на робоче місце вручну. У наш час праця муляра змінився: кваліфікований муляр позбувся підсобних робіт, розчин приготовляется в заводських умовах, будівельні матеріали подаються до робочого місця муляра піднімальними кранами. ''Муляр наших днів - це будівельник , що зводить будинки й спорудження із природних і штучних будівельних матеріалів. Виробничі операції муляр виконує за допомогою ручних інструментів: кельми, молотка - кирочки, розчинової лопати й розшивки. У сучасному будівництві знайшло поєднання цегельної кладки з монтажем збірних сталевих та залізобетонних конструкцій.

Цьому мулярів навчають одночасно з освоєнням основної професії у результаті чого вони одержують професію «Муляр; монтажник з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій». У результаті чого поряд із цегельною кладкою він встановлює залізобетонні перекриття, дахи, великопанельні перегородки, сходові марші й інші збірні деталі й конструкції.

Ті, хто сьогодні з гордістю називають себе мулярами, дбайливо зберігають і розвивають традиції минулого, винаходять свої новаторські прийоми, щедро діляться знаннями й досвідом з молодим поколінням. З давніх часів професія муляра стала однією із самих почесних, якою залишається й донині .

 

-___

 

             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

УВАГА

НОВИНИ

увага

Пошук

Календар свят України. Мова ділового спілкування