Нормативні документи з питань національно-патріотичного виховання

 

«Війна – наша пам’ять і біль»

 

         Щорічно на державному рівні українська спільнота відзначає День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. 15 лютого 2021 р. виповнюється  32 роки  з моменту закінчення завершального етапу виведення радянських військ із Афганістану.  До цієї визначної події, у рамках засідання молодіжного патріотичного клубу «Співрозмовник», долучилася й учнівська молодь Костянтинівського професійного будівельного ліцею. 12 лютого в Центральній міській публічній бібліотеці пройшов вечір-спогад «Війна – наша пам’ять і біль», на якому всіх присутніх ознайомили з документальними  фактами  Афганської війни  та  почесними гостями - учасниками бойових дій в Афганістані, що згадували та ділилися з молоддю  своїм військовим досвідом. Протягом заходу лунали пісні поваги  до воїнів-афганців, які своїм прикладом вчать сучасне покоління відданості та любові до батьківщини.

 

 

 

 

 

 

 


День Героїв Небесної Сотні

На виконання Указу Президента України № 69 від 11.02.2015 р. з метою виховання патріотичної свідомості, формування життєвих компетентностей, прищеплення любові до Батьківщини учні групи № 1.3-18 Костянтинівського професійного будівельного ліцею (39) 20.02.20р. взяли участь у міському заході «Молитва лине в небеса…», який провів Палац культури та дозвілля у рамках відзначення Дня Героїв Небесної Сотні.

       

 

 

 

 

 

 

 

Цього ж дня учні групи № 1.3-19 взяли участь у тематичному заході «Зима, що нас змінила», що проводився Донецьким палацом молоді «Юність» і присвячений вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Під час заходу хлопці та дівчата дізналися про ті буремні дні, про Героїв Небесної Сотні, що віддали своє життя за краще майбутнє та допомогли усвідомити багатьом людям, що таке патріотизм, що за себе і свою державу потрібно боротися.

 

 

 

 

 

 


День Соборності

22 січня, День Соборності України, КПБЛ відзначив такими заходами:

  • по-перше, на базі ліцею проходили обласні змагання з волейболу на честь цієї святкової дати, у яких узяли участь 8 команд. Наша команда посіла ІV місце в області та ІІ місце серед СУЗів міста. Вітаємо переможців і тренерів і бажаємо їм подальших успіхів!

 

 

 

 

 

 

 

 

  • по-друге, учні групи № 1.3-19 і № 6с-18 взяли участь у міській акції «Ланцюг єднання», що проходила в районі пам’ятного знаку загиблим учасникам АТО. На тематичному заході  були присутні представники міського виконавчого комітету, Костянтинівського об’єднаного військового комісаріату, громадських організацій. Розпочався захід із історичної довідки про заснування свята Дня Соборності, після чого до пам’ятного знаку були покладені квіти та вшановано пам’ять загиблим учасникам АТО хвилиною мовчання.

КПБЛ  відзначив День захисника України

           9 жовтня учні груп № 2.1т-19 і № 2с-19 з метою відзначення мужності й відданості тих, хто боронив нашу землю у воєнні часи та сьогодні відстоює її незалежність, взяли участь у  заході «Оберіг захиснику» на базі КЗ «Донецький Палац молоді «Юність», гостями якого були представники зведенного загону РПОП ГУНП в Закарпатської області. Під час перегляду відеопрезентації учні отримали цікаву інформацію з історії свята Покрови Пресвятої Богородиці, ознайомилися з традиціями і звичаями українського козацтва та з бойовим подвигом наших захисників. Потім молодь взяла участь у майстер-класі з виготовлення браслетів - оберегів із атласних стрічок, які дарували гостям.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 жовтня, напередодні свят, учні групи № 4-19 взяли участь в урочистому заході «Курс молодого бійця» на базі  Костянтинівського МЦЗ. Запрошеними гостями були майор військового комісаріату Михайло Захарченко та лейтенант поліції - старший інспектор Олександр Савенко, які слідкували за грою трьох команд для визначення переможців. Молодь змагалася в малюванні портретів, розбиралася у військових званнях і погонах, розкладуючи їх по старшинству, а в завданні від поліції управлялась із бронежилетами, кайданками і поліцейськими кийками, збирала на швидкість вогнепальну зброю. У перервах між конкурсами для всіх присутніх лунали музичні номери.

 

 

 

 

 

 

 

 

      12 жовтня з метою гідного відзначення Дня захисника України учні групи № 1.3-19 взяли участь у міському заході – марафоні із залученням представників поліції, військовослужбовців, МНС. Переможці були нагороджені грамотами та заохочувальними призами. Приємною несподіванкою для всіх стала виставка техніки – спеціалізованого транспорту.

        Фінальною крапкою став обласний фестиваль козацької пісні у м. Краматорськ, організований НМЦ ПТО в Донецькій області. Так, 16 жовтня 2019 р. учениці ліцею Сивокоз Ольга ( гр. № 5-18) і Дрига Ярослава (гр. № 2.1т-19) під керівництвом викладача української мови та літератури Бобильової В.І. взяли участь у даному фестивалі: Ольга декламувала власний вірш «Чоловіче свято», а Ярослава співала пісню «Старі фотографії…» Наприкінці заходу всіх учасників нагородили дипломами.

 


На виконання наказу Навчально-методичного центру ПТО у Донецькій області від 02.04.2019 року № 26 та з метою вшанування пам’яті жертв Другої світової війни, формування історичної пам’яті українського народу і громадянської свідомості у суспільстві, стимулювання творчого мислення, пошуку й підтримки обдарованих здобувачів професійної освіти, популяризації їх творчих здібностей у галузі проектної діяльності, 7 травня, напередодні Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, було проведено ІІ обласний (очний) етап творчих проектів серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти ЗП(ПТ)О Донецької області.

Всього на розгляд журі було подано 22 проекти з 19-ти ЗП(ПТ)О Донецької області. Для презентації на ІІ-му етапі конкурсу члени журі відібрали 8 найцікавіших ідей проектів.

Костянтинівський професійний будівельний ліцей з проектом «Чарівний мак – символ пам’яті»  посів ІІ місце . Щиро вітаємо учнів з перемогою!

Проект  «Чарівний мак – символ пам’яті» 

 

Тематичний  захід «Збережемо пам'ять»

15 лютого учні КПБЛ (39) взяли участь у тематичному  заході «Збережемо пам'ять», що проходив у Палаці культури та дозвілля з нагоди відзначення 30-ї річниці виведення військ з Афганістану. В ході  заходу було вшановано пам'ять за загиблими учасниками всіх миротворчих місій та поіменно згадано наших земляків – костянтинівців, що не повернулися з афганської війни. Висказано слова вдячності та шани матерям воїнів-інтернаціоналістів, які своїм очікуванням та вірою допомагали хлопцям вийти з того пекла. Секретар міської ради Юрій Разумний разом з головою міської громадської організації «Союз «Інтернаціоналіст» вручили учасникам тієї війни пам’ятні знаки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Фестиваль-естафета «Від писанки до писанки»

18 лютого 2019 р. на базі КПБЛ (39) пройшов обласний фестиваль-естафета «Від писанки до писанки», проведений відділом декоративно-прикладної творчості Донецького ПМ «Юність» з метою поширення знань із традиційного розпису писанок на сході України, розвитку творчого та духовного потенціалу молоді. 15 учнів ліцею (гр. № 5-17) і 10 учнів ДНЗ «КВПУ» (113) мали змогу навчитися або закріпити знання з техніки розпису. Протягом двох годин хлопці та дівчата разом із керівниками гуртків слухали настанови та переймали майстер-клас від методиста Денисенко Д.А. Панувала атмосфера творчої уяви, натхнення і таланту.

         

 

 

 

 

 

 

 

 

По закінченню фестивалю-естафети були визначені переможці заходу в номінаціях техніка виконання, креативність і готова робота. Це дівчата із гр. № 5-17 Коннік Аліна і Гудей Тетяна. Нагородження переможців відбудеться на обласному очному конкурсі писанкарства «Країна писанкова» в м. Краматорську.


 

 

 

 

 

 

 

 

 


День Соборності

22 січня 2019 р. учні КПБЛ (гр. № 1.3-17) , у рамках засідання молодіжного патріотичного клубу Співрозмовник, зібралися у Центральній бібліотеці, щоб відсвяткувати таку важливу подію в житті нашої держави – День Соборності. Свято «Вона – наш витвір, наша мрія, соборна, вільна Україна!»  розпочалося з виконання  Гімну України, а потім  ведучі, разом з фахівцем Донецького обласного державного архіву /Клименко В.П./, запросили гостей переглянути сторінки історії створення Соборної України.  Музичною окрасою заходу стали пісні у виконанні Ганни Демченко та  Євгенії Кулєшової.

     

 

 

 

 

 

 

 

 

Також 22 січня в Палаці культури та дозвілля учні КПБЛ (гр. № 1.3-18) взяли участь у художньо-публіцистичній програмі «Одна в нас мати – Україна!», присвяченій Дню Соборності України. На заході були присутні керівництво міста, делегації від трудових колективів, члени громадських організацій, учасники АТО.  Захід  відкрив  Гімн України, після чого присутні  ознайомилися з історичним актом об’єднання українських земель у єдину державу завдяки  демонстрації документального фільму «Соборність» і перегляду презентаційних матеріалів до 100-річчя проголошення Акту злуки УНР. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв.

 

 

 

 

 

 

 

 

У програмі лунали українські пісні, вірші, а вокально-хореографічна композиція «Мир над Україною» об’єднала учасників заходу в єдине коло, яке символізувало ланцюг єдності.


 Обласний фестиваль-конкурс різдвяних традицій «Різдвяне диво»

17 січня 2019 р. КПБЛ (39) прийняв участь у обласному фестивалі-конкурсі різдвяних традицій «Різдвяне диво» і змагався, разом ще з 9 ПТНЗ області, за перемогу в номінаціях: «Кутя», «Вареники», «Напої», «Десерти». Фестиваль проводиться вже третій рік поспіль і спрямований на популяризацію української культури. Завдяки відповідальності, наполегливості та  ентузіазму майстрів в/н – кухарів та їх активних учнів, згуртованій роботі всього педколективу, наш ліцей зайняв три призових місця:

ІІ місце – за перемогу в номінації «Десерти»,

ІІІ місце – за перемогу в номінації «Вареники»,

ІІІ місце – за перемогу в номінації «Напої».

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адміністрація ліцею висловлює подяку активним учасникам фестивалю-конкурсу і бажає їм подальших перемог і всього найкращого!!!

КПБЛ став призером обласного фестивалю-конкурсу різдвяних традицій "Різдвяне диво"


Марафон до Дня захисника та Дня козацтва

13 жовтня 2018 р. напередодні  Дня козацтва та Дня захисника України учні гр. № 1.3-18 і гр. № 5-18, разом із заст. директора з НВхР Савенко І.В., керівником фіз. виховання Дрокіним В.О., майстрами в/н Світличною В.В. і Кулаковою Ю.С., долучилися до святкового марафону (дистанція до 3 км), який розпочався ранковою зарядкою біля Палацу культури, а завершився спортивними змаганнями біля ЗШ № 1. Захід проводився сумісно з військовими, рятувальниками, правоохоронцями та молоддю міста, кому не байдужий здоровий спосіб життя.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Патріотична гра «Служу Україні!»

Напередодні Дня Захисника України, Дня козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці учні КПБЛ зібралися на чергове засідання  молодіжного патріотичного клубу «Співрозмовник» у ЦМПБ, щоб взяти участь у патріотичній грі «Служу Україні!». Провідні бібліотекарі ознайомили хлопців і дівчат із історією свят, а гості заходу, місцеві поети М. Милий і А. Сущев, прочитали власні патріотичні вірші. 

Потім учні, об’єднавшись у команди /«Отамани», «Хортиця», «Козаки», «Запорожці»/ вирушили по локаціям, де на них чекали різноманітні іспити: складання анограми, знання козацького права  та козацької кухні, літературний конкурс.   Пройшовши через всі іспити і завдання переможцями стала команда «Отамани», набравши найбільшу кількість балів.

Вітаємо з прийдешніми святами!

Бажаємо міцного здоровя, успіхів, добра, миру та злагоди!!!

 

 

 

 

День Національної Гвардії України

26 березня з нагоди річниці Національної гвардії України учні Костянтинівського професійного будівельного ліцею39 завітали до «Палацу культури та дозвілля» Костянтинівки на  художньо-публіцистичну програму «Героям слава!», підготовлену творчим колективом палацу.  Міні-концерт з піснями, танцями був доповнений відео фільмом про історію становлення Нацгвардії. В фільмі учням показали завдання, які виконують військовослужбовці Національної гвардії, озброєння та військову техніку.

Слава і шана мужнім воїнам Національної гвардії України - вірним присязі, військовому та громадянському обов’язку, відданим Українському народові. 

Вітаємо воїнів-нацгвардійців з професійним святом!

Прочитано 2034 раз

Новини

ОГОЛОШЕННЯ

Пошук

Календар свят України. Мова ділового спілкування

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (26)