Відкритий урок з фізики «Кінетична і потенціальна енергія»

18 грудня 2020 року в Костянтинівському професійному будівельному ліцеї пройшов відкритий урок з фізики «Кінетична і потенціальна енергія» в групі 1.3-20 з професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів; електрозварник ручного зварювання», який підготувала та провела викладач вищої категорії фізики Орчелота Ірина Миколаївна.

 Здобувачі освіти активно працювали при проведені уроку: із зацікавленням розв’язували інтерактивні вправи, проводили досліди, наводили приклади застосування кінетичної і потенціальної енергії на виробництві, в сільському господарстві, в будівництві, в побуті, робили висновки.

 Урок пройшов на високому методичному рівні з використанням інтерактивних технологій, різноманітних методів навчання. Найбільшу активність виявили здобувачі освіти: Нурмухаметов Роман, Мітасов Артем, Болотов Костянтин, Перепелкін Андрій, Логвиненко Олексій, Петров Тимур, Решетняк Давид, Таран Вадим, Поварков Володимир та інші.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Відкритий урок з предмету "Гігієна і санітарія виробництва" 

Викладачем спецдисциплін Карпенко Світланою Анатоліївною було проведо відкритий урок у формі урок-суд з предмету "Гігієна і санітарія виробництва" за темою "Хворотворні мікроорганізми". Задіяні були здобувачі освіти І курсу з професії Кухар, група №5-19. Заздалегідь здобувам освіти запропонували ролі: суддя, прокурор, секретар, начальник слідчої бригади та самі "хвороботворні мікроорганізми". Головною навчальною метою уроку було - ознайомлення здобувачів освіти з хвороботворними організмами, визначення їх впливу на живі організми та хвороби, які ними викликаються. Завдяки проведенню уроку в ігровій формі здобувачі освіти показали високий рівень засвоєння навчального матеріалу. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Відкритий урок за професією "Куха"р"

27 лютого 2020 року, у рамках атестації, у групі здобувачів освіти 1 курсу за професією «Кухар» - 3 розряду  майстер виробничого навчання Ольховик Валентина Миколаївна провела відкритий урок виробничого навчання за темою: «Приготування риби, запеченої під майонезом».

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

При проведенні вступного інструктажу Валентина Миколаївна  продемонструвала   нові прийоми трудової діяльності придимівши увагу увагу на розрахунок сировини.

            

 

 

 

 

 

 

А застосування ігрових технології для перевірки опорних знань, умінь, навичок давало можливість здобувачам освіти відстоювати свої позиції, доводячи достовірність своєї думки, проявляти ініціативу та активність.

          

 

 

 

 

 

 

 

 

Протягом уроку здобувачі освіти показали, що володіють теоретичним матеріалом і вміють застосовувати його при виконанні практичного завдання.    Обладнання, кухонний посуд, інвентар у сучасній кухні-лабораторії  технічна документація допомогли здобувачам освіти успішно оволодіти прийомами приготування страв із риби. 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

На уроці були присутні: старший майстер Абрамов В.І., методист ліцею Сімакова С.П., голова методичної комісії сфери побуту  Кулакова Ю.С., майстри виробничого навчання з підготовки кухарів Мороз В.В., Шевченко О.П., які  схвали урок, який пройшов на високому методичному рівні.


 Відкритий урок з предмета «Устаткування підприємств харчування» 

29 листопада 2019р. викладач спецдисциплін І категорії Карпенко Світлана Анатоліївна провела відкритий урок з предмета «Устаткування підприємств харчування» з здобувачами освіти групи 5-18 «Кухар;кондитер», що навчаються на ІІ курсі за темою «Сучасне теплове устаткування – індукційні плити».

          Метою уроку був розвиток професійних компетентностей учнів під час вивчення  сучасного обладнання – індукційних плит. При проведенні уроку Світлана Анатоліївна використовувала проектні технології, що дало свій позитивний результат. На уроці працювали п’ять груп дослідників - експериментаторів, а результатом їх роботи стала презентація.

 

 

 

 

 

 

 

 

Наприкінці уроку (Фото  Зубенко Денис, Сивокоз Ольга, Мендрух Влада, Шумілов Максим, Сердечна Ганна, Якубов Захар) з’ясовували  переваги та недоліки індукційних плит, а також розглянули проблемне питання «Чи є майбутне за індукційними плитами». Слід відзначити вміння викладача вдало актуалізувати знання учнів, набуті ними на уроках професійно-теоретичної підготовки, та здатність націлювати їх на практичне застосування.

            

 

 

 

 

 

 

 

На уроці були присутні: методист НМЦ ПТО у Донецькій області Опанасенко А.С., заст.директора з НВР КПБЛ Сидельнікова Г.В., викладачі та майстри виробничого навчання  з підготовки кухарів-кондитерів, методист ліцею Сімакова С.П. Урок пройшов на високому методичному рівні, отримавши схвальні відгуки колег із споріднених навчальних закладів ЗП(ПТ)О Донецької області та педпрацівників ліцею, які були запрошені на захід.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Відкритий урок виробничого навчання з теми: «Запалювання зварювальної дуги, підтримка ії горіння до повного розплавлення електрода»

            29 жовтня 2019 року, у рамках атестації, майстри виробничого навчання Михальчук А.Ю. і Амелін В.О. за професією «Електрозварник ручного зварювання» провели відкритий урок виробничого навчання з теми: «Запалювання зварювальної дуги, підтримка ії горіння до повного розплавлення електрода»» у своїх підгрупах – група № 1.3-19.

         З метою розвитку логічного мислення та підвищення якості вмінь та навичок у учнів, майстри виробничого навчання  продемонстрували прийоми  у запалюванні зварювальної дуги, акцентувавши увагу на використанні методів контролю та самоконтролю. При проведенні уроку був застосований  інтерактивний метод навчання (робота в малих групах).

 Протягом уроку учні показали, що володіють теоретичним матеріалом і вміють застосовувати його при виконанні практичного завдання.  Навчально-матеріальне оснащення уроку домогли учням успішно сформувати вміння технологічно правильно виконувати тренування в запалюванні зварювальної дуги.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Особистий показ майстрами  в/н Михальчуком А.Ю. і Амеліним  В.О. послідовності виконання прийомів згідно інструкційної картки, та коментарію ходу виконання роботи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Спроби учнів по запалюванню дуги.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відкритий узагальнюючий урок з історії України 

7 жовтня у КПБЛ для здобувачів освіти першого курсу за професією «Кухар; Кондитер»  було проведено відкритий узагальнюючий урок з історії України на тему: «Україна в Першій світовій війні»у формі гри «Брейн -ринг».

Завдання у грі були не просто як підведення підсумку з теми, а й з елементами підготовки до ЗНО. А саме: завдання на відповідність, робота з зображеннями історичних персоналій, закріплення знань хронології важливих подій Першої світової війни. 

Окрім закріплення знань з історії, учні розвинули вміння аналізувати матеріал, робити висновки, оцінювати індивідуальну роботу та роботу всієї команди. Завдяки нетрадеційній формі проведення та правильній організації педагогинею Сіренко Е. О. уроку, здобувачі освіти почувались вільно та були відкриті до роботи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Комбінований урок з теми «Фізичні основи ядерної енергетики. Ядерна енергетика та екологія (Чорнобильська катастрофа та ліквідація її наслідків)»

26.04.2019 в КПБЛ в групах 1.3-16 «Слюсар з ремонту автомобілів; електрозварник ручного зварювання» та 5-16 «Кухар; кондитер» Орчелота І.М. провела комбінований урок з фізики за темою: «Фізичні основи ядерної енергетики. Ядерна енергетика та екологія (Чорнобильська катастрофа та ліквідація її наслідків)». На ньому учні поглибили свої знання та провели своє незалежне розслідування причин аварії на Чорнобильській атомній електростанції, ліквідації її наслідків для людини, флори, фауни, економіки, міжнародних відносин, уроків Чорнобиля та вшанували пам’ять по загиблим  людям та ліквідаторам Чорнобильської катастрофи. Документальні фільми «Чорнобиль минуле і сьогодні», «На заході не розуміють для чого вони це робили» та інші допомогли учням більш детальніше ознайомитися з причинами та наслідками аварії на ЧАЕС та зволікти висновки цієї події.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Урок-семінар з фізики

 28.03.2019 в КПБЛ в групі 5-17 «Кухар;кондитер» Орчелотою І.М. проведений урок-семінар з фізики за темою: «Трансформатор. Виробництво, передача та використання електричної енергії». Всі учні активно працювали на уроці, захищали свої проекти, навчали друг друга,працюючи в парах та групахз інтересом в дружній, невимушеній обстановці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Відкритий урок з фізики "Трансформатор. Виробництво, передавання та використання електричної енергії"

23 березня 2019 року  в групі № 5-17 за професією «Кухар; кондитер» відбувся відкритий урок з фізики за темою «Трансформатор. Виробництво, передавання та використання електричної енергії» із застосуванням методу проектів та інтерактивних технологій, який підготувала та провела викладач «спеціаліст вищої категорії» Орчелота Ірина Миколаївна.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Відкритий урок-семінар " Технологічний процес механічної кулінарної обробки овочів"

26 лютого 2019 року, в рамках атестації, викладачем спецпредметів з професії «Кухар, кондитер» Карпенко Світланою Анатоліївною, було проведено відкритий урок з предмету «Технології приготування їжі з основами товарознавства» на тему «Технологічний процес механічної кулінарної обробки овочів».  При організації була використана  форма проведення уроку, урок – семінар. Учні групи № 5-18 заздалегідь обрали собі партнера з яким підготували творчі проекти в формі презентації MSPowerPoint. Кожна пара учнів захищала перед групою свій проект. Оцінювання проектів також було проведене самими учнями. Урок пройшов на достатньому методичному рівні, отримавши схвальні відгуки педпрацівників ліцею, які були запрошені на захід.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Відкритий урок з виробничого навчання "Обробка дрібних деталей одягу"

15 січня 2019р., в рамках атестації, провела відкритий урок майстер виробничого навчання Моргунова Любов Іванівна. Метою уроку був розвиток професійних компетентностей учнів під час обробки дрібних деталей одягу.

           

 

 

 

 

 

 

 

 

При проведенні вступного інструктажу Любов Іванівна використовувала бригадну форму робити, що дало свій позитивний результат. Під час самостійного виконання теоретичних вправ учні допомагали один одному вирішувати кросворди, тести.  При виконанні практичного завдання майстер розповіла послідовність виконання операцій з обробки зрізів деталей та вузлів.

 

 

 

 

 

 

 

 

Роботи виконувались учнями згідно інструкційно-технологічних  карт шляхом виконання індивідуальних завдань. Слід відзначити вміння майстра вдало актуалізувати знання учнів, набуті ними на уроках з професійно-теоретичної підготовки, та здатність націлювати їх на практичне застосування.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок пройшов на високому методичному рівні, отримавши схвальні відгуки колег ліцею, які були запрошені на захід.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Урок з використанням нетрадіційних форм навчання

4 лютого 2019 року  у Костянтинівському професійному будівельному ліцеї пройшов урок з предмету "Гігієна та санітарія виробництва"  за темою "Харчові інфекції" (професія кухар - кондитер). Викладач ІІ - категорії Карпенко Світлана Анатоліївна, провела урок за формою суд, урок-гра, ділова гра. Уроки з використанням гри, є пізнавальним, інноваційним видом навчально-пізнавальної діяльності. Завдяки використанню активних методів навчання Світлана Анатоліївна дала змогу учням самостійно аналізувати навчальну документацію, формулювати власну думку, легко виконувати творчі роботи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Проведення відкритого уроку-дослідження

У Костянтинівському професійному будівельному ліцеї (№39) був проведений відкритий урок-дослідження в групі 5-1 (за професією кухар-кондитер)  викладачем фізики  Орчелотою І.М. (викладач 1 категорії) з теми : «Основи молекулярно-кінетичної теорії будови речовини та її дослідне обґрунтування». Урок  був проведений на високому методичному рівні з використанням інноваційних технологій, Інтернет ресурсів,  мультимедійного проектора,  завдань попереджуючого навчання (демонстрація та аналіз дослідів учнями,розв’язання якісних задач з професійною спрямованістю, застосування презентацій вчителя та учнів,виконання тестів та взаємоперевірка знань,використання листів контролю та оцінювання знань,презентації).

 

2

2_copy

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Захист презентації учнями: Ярош В. та Топчий В.

                                                                                 ДЕМОНСТРАЦІЯ ДОСЛІДІВ

420

 Ключенко Г.                                                                                                               Легуша А.

304_copy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                     Тараненко В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прочитано 2888 раз

Новини

ОГОЛОШЕННЯ

Пошук

Календар свят України. Мова ділового спілкування