ТИЖДЕНЬ З ПРОФЕСІЇ «Швачка»

           Тиждень з 16 по 20 грудня 2019 року став тижнем популяризації професії «Швачка».   Початок тижня ознаменувала виховна година «Історія українського костюму».  Окрім того, в рамках тематичного тижня відбулися конкурси стіннівок, кросвордів, конкурс на кращу рекламу з професії, виставка виробів гуртка «Чарівна нитка» та прес-конференція серед здобувачів освіти за темою «Швейне виробництво – це вигідний бізнес».

      

 

 

 

 

 

 

 

 

Однак, найцікавішою та яскравішою подією тижня став конкурс професійної майстерності серед здобувачів освіти з особливими потребами групи № 6с-18 – «Кращий за професією». Майстер виробничого навчання групи – Моргунова Л.І.

На першому етапі конкурсанти демонстрували теоретичні знання, адже питання містили в собі перевірку знань з технології виготовлення одягу, матеріалознавства, обладнання та охорони праці.

        


 

 

 

 

 

 

 

 

Другий етап конкурсу полягав у виконанні практичного завдання, а саме – у виготовленні на сучасному швейному обладнанні фартуха.

           При оцінці практичного завдання члени журі, голова – методист ліцею Сімакова С.П., враховували не лише якість виготовлених зразків, а й умови дотримання технічних умов обробки деталей, оформлення та оздоблення виробу, технічних вимог конструювання, матеріалознавства та техніки безпеки на робочому місці.

 

 

 

 

 

 

 

       

 

Усі конкурсанти продемонстрували свої вміння, знання та навички на гідному рівні, однак у кожному конкурсі завжди є переможці.

      Так, серед здобувачів освіти, призові місця розподілилися наступним чином:

               І місце – Осіпова Ганна;

               ІІ місце – Пекарська Дар’я;

               ІІІ місце – Кириченко Дар’я.

         Заст.директора з НВР Сидельнікова Г.В.  побажала здобувачам освіти подальших успіхів у навчанні, та старший майстер Абрамов В.І. підвищення професійної майстерності з обраної професії «Швачка».

Вітаємо переможців!

 

 

 

 

 

 

 


 


Тиждень права 

              З  9 по 13 грудня у Костянтинівському професійному будівельному ліцеї (39) пройшов тиждень права задля формування правової культури та правової свідомості учнів, підвищення рівня знань щодо їх прав. Згідно з планом проведення предметний тиждень було відкрито виставкою друкованих видань і фотоматеріалів у бібліотеці ліцею «Права людини».

              10 грудня учні гр. № 5-19 і гр. № 4-19 взяли участь у правовому квесті «Я знаю свої права» (підготувала викладач правознавства Данілова А.М.), під час якого розглядали питання міжнародно-правових стандартів у сфері захисту прав людини, поняття і сутності та основні механізми їх захисту, а також  переглянули відео презентації  для закріплення та обговорення отриманої інформації.

          

            

 

 

 

 

 

 

 

11 грудня представники громадської організації «Пролісок» провели відео лекторій у гр. № 2.1т-18 і гр. № 6с-18 на тему: «Протидія рабству».

         

 

        

 

 

            

 

 

 

12 грудня для учнів гр. № 1.3-19 і гр. № 5-17 була проведена зустріч зі ст. інспектором Костянтинівського МРВ філії «Центр пробації» Терещенко К.Л. і фахівцем із соціальної роботи Бутенко Д.О. на тему: «Профілактика правопорушень серед молоді».

         

         

 

 

 

 

 

 

 

13 грудня практичний психолог ліцею Сідельнікова Ю.В. спільно з Головою Ради командирів Мендрух В. у гр. № 5-18, № 5-19 і № 5-17 провела тренінгові заняття на тему: «Протидія торгівлі людьми».

           

          

 

 

 

 

 

 

 

Класними керівниками протягом тижня були проведені виховні години на тему: «Знай і захищай свої права».


Тиждень математики «Математика навколо нас»

З 22 квітня по 26квітня В Костянтинівському професійному будівельному ліцеї був проведений тиждень математики «Математика навколо нас».

Понеділок: Виставка плакатів «Історія розвитку математики», книжок «Математика в моїй професії», «Цікава математика».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вівторок:    Випуск математичних газет, Великодніх листівок,  розгадування кросвордів, написання рефератів.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середа:        Проведення тестів і математичних  вікторин по групам.

Четвер:   Проведення позакласного заходу «Святкуємо Великдень» де учні вичислили дату святкування Пасхи, розповіли про  Великодні  символи, традиції, прикмети, вірування, розваги в Україні. А також розгадували   Пасхально – математичний кросворд. Учні дізнались про живописну Паску.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

П’ятниця:  Виставка творчих робіт учнів та написання творів «Математика в моїй професії».


З 22 квітня -26 квітня  -  тиждень англійської мови. 

В рамках тижня учні ліцею відчули себе в ролі справжніх туристів. Вони

 здійснили віртуальну екскурсію до Великої Британії, оглянули усі визначні та найяскравіші місця,   дізналися багато цікавого, позмагалися  країнознавчої вікторині :  “Do you know Great Britain”, яка розширила кругозір учнів про Великобританію. Учні  продемонстрували ґрунтовні пізнання країнознавчого матеріалу, мали змогу перевірити свої знання не тільки англійської мови а також з географії , історії та розвинути своє мислення . Щиро дякуємо нашим здобувачам  за активну участь у проведенні тижня англійської мови!

Метою проведення тижня англійської мови  було

  • розширювати знання учнів про Великобританію, культуру та звичаї англійців; узагальнити країнознавчі знання учнів,
  • підвищувати пізнавальну цікавість в учнів до мови.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Всесвітній день космонавтики

12.04.2019 в КПБЛ відбулись виховні заходи під керівництвом Орчелоти І.М., присвячені до Всесвітнього дня космонавтики: конкурс творчих робіт «Подорож у Космос», виготовлення стіннівок, пізнавально-виховний захід «Внесок українських вчених у розвиток космонавтики», вікторина «Космос», перегляд презентацій «Розвиток космонавтики», «Внесок українських вчених в розвиток космонавтики», науково-популярних фільмів «Хто живе на Марсі», «Нерозгадані таємниці Марса», «Чому люди не літають на Місяць?», «Як побудований Всесвіт. Чорні діри», «Як довго ви зможете прожити на кожній планеті?», «Чого ми не знали про Плутон?» та інші.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Тематичний тиждень з фізики 

З метою поглиблення знань учнів з предмета «Фізика» та формування інтересу учнів до навчання з 25.02-28.02.2019р. в ліцеї було проведено предметний тижнь «Фізика в професіях».

             В рамках проведення тижня були проведені наступні заходи:
- випуск інформаційного вісника «Фізика будівництва»,
- випуск стіннівок «Фізика будівництва», «Фізика в професії будівник»
- квест «Фізика в професіях»,
- захист проекту «Фізика – наука про природу».

           

 

 

 

 

 

 

 

 

Предметний тиждень проходив в доброзичливій, дружній, веселій обстановці. Учні з інтересом брали участь в заходах, показали свої творчі здібності, таланти, свої теоретичні знання із застосування методу проектів, кмітливість, прагнення пізнавати  нове, невідоме.

           

 

 

 

 

 

 

 

 

Найбільш активними були учні: Кілко В’ячеслав, Луговкін Дмитро, Сніг Олександр, Корольов  Віталій (група №1.3-17),  Кучеренко Анастасія , Соколова Ольга, Третьяк Аліса, Худолєєва Маргарита, Шевченко Сергій, Назірова Вікторія (група №5-17), Тесленко Кирило, Кучеров Давид, Добрусєв Янош,  Худолєєв Вадим (група №1.3-16),  Байдашевська Карина, Віннік Олександра, Тесленко Аліна, Кучеренко Юлія  (група №5-16), Грібанов Дмитро, Юсько Іван, Жук Кирило, Колпак  Владислав, Курцев Дмитро, Ліпілін Дмитро, Рендулевич Костянтин, Романов Віктор, (група №1.3-18), Гульнідєєв Роман,  Донченко Аіда, Дюміна Юлія, Зубенко Денис, Коробкова Ірина, Кравченко Валентина,  Лисицька Аліна,  Найденович Кирило, Шумілов Максим, Якубов Захар (група №5-18).
Стіннівку випустили Тесленко Аліна та Віннік Олександра (група №5-16), Коробкова Ірина, Подя Артур (група №5-18).

 
           

 

 

 

 

 

 

 

Адміністрацією ліцею, за підсумками тижня, зроблено аналіз якості проведеного тижня, визначені найкращі заходи тижня.

 


Тематичний захід до Всесвітнього дня водно-болотних угід

30.01.2019 року в Костянтинівському професійному будівельному ліцеї відбулися позакласні заходи до вшанування Всесвітнього дня водно-болотних угідь, який відзначають 02.02.2019 року.  Метою заходівє:
-формувати  систему знань про значення води у житті людини і природі;
-удосконалювати вміння самостійно отримувати необхідну інформацію;
-розвивати екологічну культуру учнів, естетичне бачення навколишнього середовища;
-виховувати дружні стосунки в колективі, взаємоповагу та почуття взаємодопомоги, толерантність, повагу до думки товариша, дбайливе ставлення до природи;
- розвивати міжпредметні зв’язки (з предметами і професією)


 

 

 

 

 

 

 

Учні ліцею ознайомились з інформаційним вісником «Вода», викладачем біології Орчелотою Іриною Миколаївною для учнів І-ІІІ курсів проведені година спілкування «Вода в житті людини», вікторина «Вода – джерело життя», конкурс прислів’їв про воду, створені газети «Вода в житті людини» та екологічні листівки-звернення до мешканців міста Костянтинівки з метою охорони річки Кривий Торець, яка протікає вздовж міста.

 

 

 

 

 

 

 

 

Також відбувся просмотр відео роликів про водно-болотні ресурси України, про цікаві факти про Чорне море та значення водних запасів для людини в побуті та на виробництві та обговорювались питання про збереження та економне використання води. Активними учасниками заходу були учні: Жук Кирило, Махнов Олексій, Бондаренко Максим, Колпак Олександр, ГрибановДмитро(гр. №1.3-18), Сивокоз Ольга, Дюміна Юлія, Подя Артур, Мендрух Аліна, Коробкова Ірина, Якубов Захар, Шумілов Максим, Лисицька Аліна (гр. №5-18), Кучеренко Анастасія, Назірова Вікторія, Гудей Тетяна, Третяк Аліна, Сорочинська Анастасія (гр. №5-17), Луговкін Дмитро, Кілко В’ячеслав, Сніг Олександр, Борисенко В’ячеслав (гр. №1.3-17), Тесленко Аліна, Байдашевська Карина, Кучеренко Юлія, Ракітанець Анастасія, Олінець Катерина (гр. №5-16), Тесленко Кирило, Пітель Костянтин, Худолєєв Вадим, Добрусєв Янош (гр. №1.3-16). Як підсумок виховного заходу були проведені вікторини про воду та конкурс на знання народних прислів’їв про воду.

 


Тиждень права у КПБЛ

З  10 по 14 грудня у Костянтинівському професійному будівельному ліцеї  пройшов тиждень права, що мав на меті підвищення рівня правової культури учнів, проінформованість щодо їхніх конституційних прав і обов’язків, дотримання національних та загальнолюдських морально-естетичних принципів і традицій. Згідно з планом проведення предметний тиждень було відкрито урочистою лінійкою, після якої хлопці та дівчата мали змогу відвідати виставку друкованих видань і фотоматеріалів у бібліотеці ліцею «Знай та поважай свої права».

11 грудня учні гр. № 5-18 і гр. № 5-16 взяли участь у правовій грі «Подорож у країну прав» (підготувала викладач правознавства Данілова А.М.), під час якої розглядали основні положення Конституції України, Загальної Декларації прав людини, Конвенції про права дітей, а також  переглянули відеоматеріали для закріплення та обговорення отриманої інформації.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

12  грудня психолог Чеського фонду «Людина в біді» Зайцева Наталія провела лекцію-бесіду в гр. № 5-17 і гр. № 6с-18 на тему: «Алгоритм дій у разі порушення прав дітей».

 

 

 

 

 

 

 

 

             

13 грудня для учнів гр. № 1.3-18 і гр. № 1.3-17 була проведена зустріч зі ст. інспектором Костянтинівського МРВ філії «Центр пробації» Глєбовою К.В. і інспектором Костянтинівського ВП Готва А.О. на теми: «Профілактика правопорушень серед молоді», «Права та обов’язки молоді».

           

 

 

 

 

 

 

 

 

14 грудня практичний психолог ліцею Сідельнікова Ю.В. у гр. № 1.3-18 провела тестування «Чи знаю я свої права?», а з гр. № 5-17 провела тренінг «Профілактика асоціальної поведінки підлітків».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Класними керівниками протягом тижня були проведені виховні години на теми: «Правова абетка», «Право і закон»


"16 днів проти насильства"

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. З метою привернення уваги учнів до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та гендерного насильства

Костянтинівський професійний будівельний ліцей долучився до цієї Акції і взяв участь у наступних заходах:

Психологом чеського фонду «Людина в біді» Зайцевою Н. були проведені тренінги в гр. № 5-16, гр. № 5-18 на тему: «Профілактика гендерно обумовленого насилля»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Провідним бібліотекарем ЦМПБ Бондаренко І.Л. і лікарем-гінекологом Соколовою Л.Г. із гр. № 5-17 були проведені заняття з самозахисту в рамках проекту «Школа виживання. Проти насилля»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Спеціалістами обласного управління юстиції в гр. № 1.3-17 та № 5-18 була проведена лекція-бесіда «Протидія буллінгу»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Провідні бібліотекарі ЦМПБ для гр. № 1.3-18 провели відео лекторій на тему: «Толерантність»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Методистами Донецького палацу молоді «Юність» у гр. № 1.3-16  був проведений відео лекторій на тему: «Разом проти СНІДу», який закінчився роздаванням  інформаційних буклетів і засобів контрацепці

 

 

 

 

 

 

 

 

Спеціалісти з соціальної роботи ЦСССДМ провели відео лекторій на тему: «Попередження домашнього насилля»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Практичний психолог ліцею Сідельнікова Ю.В. з учнями гр. №    5-18, гр. № 5-17 провела тренінгові заняття «Формування безпечної поведінки»

 
 
 

 

Тиждень права у КПБЛ (39)

        З  4 по 8 грудня у Костянтинівському професійному будівельному ліцеї (39) пройшов тиждень права, що мав на меті підвищення рівня правової культури учнів, поінформованість щодо їхніх конституційних прав і обов’язків, дотримання національних та загальнолюдських морально-естетичних принципів і традицій. Згідно з планом проведення предметний тиждень було відкрито урочистою лінійкою, після якої хлопці та дівчата мали змогу відвідати виставку друкованих видань і фотоматеріалів у бібліотеці ліцею. Далі для учнів гр.. № 1.3-17 і гр.. № 5-16 була проведена зустріч з   інспектором Костянтинівського відділу поліції Дужак О.В. і лікарем-наркологом Кіян К.А. на теми: «Профілактика правопорушень серед підлітків», «Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами», «Шкідливий вплив алкоголю на підлітковий організм», «Наркоманія – це хвороба чи злочин?».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

05 грудня учні гр. № 5-17 переглянули відеофільм «Права людини», після чого взяли участь у правовому брейн-рингу «Я знаю свої права» для закріплення та обговорення отриманої інформації.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

06 грудня психологи Чеського фонду «Людина в біді» провели тренінги з випускниками «Я – майбутній кваліфікований спеціаліст», спрямовані на формування важливих якостей, необхідних для подальшого працевлаштування. 

                                                                                                                                

 

   

 

 

 

07 грудня у бібліотеці ліцею учні І курсу взяли участь у квесті «Я знаю свої права», який підготували викладач права Данілова А.М. І бібліотекар Шевченко І.Ф. Після чого медсестра Міх І.Ю. провела годину спілкування «Вплив шкідливих звичок на поведінку підлітків».

                                                                                                                                       

 

     

 

 

 

 

08 грудня у рамках акції «Випускник – 2018» були проведені зустрічі зі спеціалістом міського Центру зайнятості Коваленко Т.М. і фахівцями КРВ Бабіч М.С. і Кайнара О.В. Запрошені гості провели відео лекторії щодо подальшого навчання у ВНЗ ДСНС, а Тетяна Миколаївна у формі гри надала поради випускникам для успішного проходження  співбесіди з роботодавцем, написання резюме.

                                                                                                                                 

   

 

 

 

 

 

 

Робота правового тижня виявилася насиченою і цікавою, бо учні ліцею поновили знання про свої права та обов’язки, підвищили правову культуру, ознайомилися з реалізацією проекту «Я маю право!» - надання безоплатної правової допомоги.

 

 

НОВИНИ

увага

Пошук

Календар свят України. Мова ділового спілкування